Home » Aktualności » XXVI Iłżeckie Spotkanie z Balladą

XXVI Iłżeckie Spotkanie z Balladą

XXVI Iłżeckie Spotkanie z Balladą
25 Listopada 2018

Zapraszamy na Iłżeckie Spotkania z Balladą w niedzielę 25 listopada do Sali Widowiskowej Domu Kultury w Iłży.

Początek imprezy o godzinie 15.00 – przesłuchania konkursowe

O godzinie 17.00 – „W Dwugłosie” – koncert Dariusza Rączki z zespołem BEZ CIENIA CISZY – Warka.

Dariusz Rączka solo i z zespołem ma na swoim konie ponad 400 zagranych koncertów, nagraną płytę, singiel. piosenkę na składance. Komponuje dla siebie i innych zespołów (o czym poniżej). W autorskim repertuarze Dariusza Rączki znajdujemy wyraziste teksty komentujące m. in. współczesną rzeczywistość i obyczajowość na poważnie i z przymrużeniem oka. Utwory zaaranżowane są klasycznie, balladowo. Artysta nie stroni jednak od różnych stylów muzycznych, wprowadzając do swych piosenek elementy bluesa, swingu, pop-rocka czy brytyjskiego folku. Piosenki zaśpiewane w języku polskim trafiają prosto do serc i umysłów odbiorców wprowadzając pozytywne wibracje, ale też otwierając oczy na niezauważalne aspekty życia codziennego.

Dariusz Rączka w 2013 roku nagrał z zespołem płytę pt. „In blanco”, z której piosenki grane są w kilku rozgłośniach radiowych np. Radio Mazowsze 106,4 FM, Radio Warszawa 106,2 FM czy Radio Aspekt, Radio Liryka, a ostatnio nawet w PROGRAMIE 1 i 3. POLSKIEGO RADIA („ZAŚNIJ KRÓLU”).

Poza tym piosenka Dariusza Rączki „Zważ o czym marzysz” ukazała się na składance WARKA MUSIC SHOW 2. Jego dwóch kompozycji z tekstami Barbary Białowąs: „Niezwykłe zwykłości” i „Koleiny” można posłuchać na płycie zespołu A MY TACY (2015 r.) Najnowsza produkcja to singiel – autorska pastorałka „ZAŚNIJ KRÓLU” (2016)

Piosenka pt. „Kumple skok mi nadali” (sł. Włodzimierz Wysocki; muz. Dariusz Rączka) znalazła w 2007 roku swoje miejsce w ekspozycji i w archiwum Muzeum Włodzimierza Wysockiego w Koszalinie. Nadal można jej tam posłuchać w dziale „fonoteka

Skład zespołu: Dariusz Rączka – śpiew, gitara Grzegorz Kalbarczyk – gitara elektryczna, śpiew Marcin Koc – gitara basowa, śpiew.

Kolejność prezentacji XXVI IŁŻECKICH SPOTKAŃ Z BALLADĄ:
1. Aleksandra Abramczyk – Samborzec

2. Ernest Bąk – Bieszków Dolny

3. Katarzyna Głogowska – Wolanów

4. Wiktoria Gutkowska – Iłża

5. Natalia Łygan – Iłża

6. Grzegorz Madejski -Iłża

7. Zofia Marcula – Iłża

8. Natalia Ruśkowska -Iłża

9. Lena Rzońca – Iłża

10. Patrycja Suwara – Parszów

11. Aleksandra Warchoł – Lublin

12. Julia Wolańska – Starachowice

13. Maria Woźniak – Starachowice

14. Ryszard Maczel – Iłża

15. Zespół „PIANO” -Szydłowiec

16. Zespół „TRZECH ZE ZGRAI” – Radom

Tekst : Dom Kultury w Iłży

Cofnij
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates