Home » Aktualności » Jarmark wielkanocny w Iłży

Jarmark wielkanocny w Iłży

Przed nami kolejny Jarmark Wielkanocny
Już w niedzielę, 9 kwietnia w Niedzielę Palmową w Iłży odbędzie się drugi Jarmark Wielkanocny. Podobnie jak w ubiegłym roku w rynku staną stragany z pamiątkami, rękodzieło związane z Wielkanocą i tradycyjne potrawy wielkanocne.
Zostanie także rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną. W konkursie mogą wziąć udział uczestniczyć dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli z terenu gminy Iłża. Tematyka prac koniecznie musi być związana z Wielkanocą, natomiast technika ich wykonania jest dowolna. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 marca w Domu Kultury w Iłży. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Jarmarku około godzi. 13.00. Jurorzy ocenią prace w trzech kategoriach wiekowych: dzieci (7-12 lat), młodzież (13-18 lat) oraz dorośli (19+). Po rozstrzygnięciu konkursu wszystkie ozdoby wielkanocne będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w holu Urzędu Miejskiego.
Na Jarmark Wielkanocny zostali zaproszeni lokalni twórcy ludowi oraz wystawcy a także Koła Gospodyń Wiejskich – mówi Krzysztof Kozera, dyrektor Domu Kultury w Iłży. Jednak, jak dodaje, jest też spore zainteresowanie wystawców.
Na straganach będzie można także spróbować tradycyjnych wielkanocnych potraw oraz podpatrzeć jak powstaje rękodzieło wielkanocne.

Art. z Miasto Iłża

Cofnij
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates