Home » Aktualności » Iłżecki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Iłżecki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Trwają intensywne przygotowania do Iłżeckiego Finału WOŚP’2018. Tradycyjnie Sztab orkiestry działa w iłżeckim Domu Kultury. Utworzyły go wraz z Domem Kultury Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Szkoła Podstawowa w Iłży. Sztab liczy prawie 200 Wolontariuszy, wśród których najliczniej reprezentowani są uczniowie Szkoły Podstawowej w Iłży – 100 osób. W Sztabie jest 9 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, 19 uczniów Liceum Ogólnokształcącego, 11 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach oraz ponad 40 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Iłża.

Z uwagi na prowadzone prace remontowe Hali Sportowej Gimnazjum po czerwcowym huraganie Finał WOŚP przeniesiony został do Sali Gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Iłży. Mniejsze rozmiary tego obiektu nie pozwalają na organizację cieszących się dużym zainteresowaniem rozgrywek halowej piłki nożnej drużyn LZS oraz instytucji miasta i gminy. Organizatorzy Finału czynią starania, aby znaleźć miejsce na odbycie tych rozgrywek. Tradycyjnie nie zabraknie jednak występów artystycznych, pokazów karate, konkursów dla publiczności i sprzedaży darów WOŚP. Rekordowy rezultat ubiegłorocznego finału znalazł uznanie w Fundacji WOŚP, która przekazała w listopadzie 2017 roku nowoczesny sprzęt dla iłżeckiego Szpitala, na Oddział Pediatrii i Położnictwa o wartości 86.253,33 zł. W ciągu ostatnich kilku lat Szpital regularnie otrzymuje sprzęt z Fundacji WOŚP, a łączna jego wartość wynosi już ponad 560,5 tys. zł.

Organizatorzy Finału proszą osoby i instytucje zainteresowane wsparciem Finału WOŚP w Iłży o kontakt ze Sztabem pod nr tel. (48)616 31 08 lub 733185353.
Szczegółowy program Iłżeckiego Finału znajdzie się na plakatach oraz stronie Domu Kultury.

Cofnij
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates