Home » Galeria Malarstwa

Galeria Malarstwa

Wszystkich miłośników sztuki zapraszamy do Galerii Malarstwa
mieszczącej się w Punkcie Informacji Turystycznej w Iłży. 

Na zgromadzonych tu obrazach zobaczymy przede wszystkim Iłżę, głównie basztę, ruiny zamku iłżeckiego, centrum Iłży wraz ze wzgórzem zamkowym, również muzeum, kościół Św. Ducha, stary młyn, Iłżankę, czy schody do kościoła, kapliczki. Nie brakuje pejzaży z basztą w tle i przeróżnych widoków Iłży. Jest również kolorowo wymalowana kolejka wąskotorowa i rysunek rycerza na koniu.
Zobaczymy różne techniki malarskie, oleje, pastele, akwarele, linoryty, rysunki ołówkiem, piórkiem, węglem. Różne wielkości, różne ceny. Autorami zebranych tu prac są artyści nasi Iłżeccy i z okolic, są również przyjeżdżający do Iłży z całej Polski na plenery malarskie. Jak co roku od wielu już lat plenery organizowane przez Dom Kultury w Iłży odbywają się na przełomie lipca i sierpnia.

Malarze, których pracami chwali się Galeria w Iłży to : Jan Majda, Marta Wasatko, Dariusz Kowal, Agnieszka Sygut, Roman Kornecki, Ewa Pączek,Jan Kwiatkowski, Henryk Sarna, Janusz Jaśkiewicz, Nino Aydinowicz, Anna Rzońca, Danuta Lewandowska, Ewa Hajdukiewicz Nowak, Irena Górecka Wrona, Jolanta Geras, Czesław Góralski, Agnieszka Gębura, Barbara Obara, Ryszard Brych, Aniela Posobkiewicz, Ewa Głogowska, Dariusz Kozieł, Maria Kępa, Wacław Makocki, Danuta Bożek, Daniela Korus…

Każdy z tych obrazów przedstawiamy indywidualnie na naszej stronie na facebooku.

Tak wygląda Galeria od stycznia 2016 r. :

DSCF4950DSCF4947DSCF4946DSCF4945

 

Tak wyglądała Galeria do grudnia 2015 r. :1.

2

3

4

5

Cofnij
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates